W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Starosty ". Wydarzenie zgromadziło 21 uczniów szkół podstawowych z siedmiu gmin z terenu Powiatu Niżańskiego, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Ortografii oraz prestiżowe „Złote Pióro Starosty”.
Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie zainteresowań językowych wśród młodzieży oraz zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności ortograficznych. W rywalizacji udział wzięli najlepsi uczniowie reprezentujący poszczególne gminy Powiatu Niżańskiego.
Mistrzem Ortografii została Amelia Żak, uczennica z Gminy Jeżowe, zdobywając 194 pkt na 198 możliwych do zdobycia. Laureatka otrzymała główne trofeum – Złote Pióro Starosty,
Drugie miejsce zajęła Anna Firlej (również reprezentująca Gminę Jeżowe), a trzecie – uczennica z Ulanowa, Weronika Maziarz.
Nagrody laureatom wręczali: Wicestarosta Niżański Józef Sroka, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Konrad Krzyżak, Dyrektor PSP nr 1 w Nisku Beata Żak oraz nauczycielka języka polskiego Małgorzata Marciniec, odpowiedzialna za przygotowanie i opracowanie testu konkursowego.
Statuetki oraz główna nagroda zostały ufundowane przez Powiat Niżański.
- Cieszę się, że tak wielu uczniów z naszego powiatu bierze udział w konkursie i z takim zaangażowaniem podchodzi do nauki ortografii. Gratuluję wszystkim uczestnikom wiedzy i odwagi w rywalizacji, a laureatom szczególnie wysokich wyników. To właśnie takie inicjatywy pokazują, że język polski wciąż jest dla młodych ludzi ważny i interesujący – podkreślił w swojej wypowiedzi Wicestarosta Józef Sroka.
Zdjęcia: PSP nr 1 w Nisku






Powiat Niżański