11 listopada 2020 roku w Nisku, zorganizowano symboliczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tak jak we wszystkich polskich miastach, z uwagi na stan pandemii, uroczystości były bardzo skromne.

Tegoroczne niżańskie obchody 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. za Ojczyznę w Sanktuarium św. Józefa. Następnie przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Niżańskiego złożyli wieńce i okolicznościowe wiązanki pod „Tablicą Katyńską”, „Tablicą Żołnierzy AK”, Pomnikiem Wdzięczności oraz Pomnikiem Orląt Lwowskich.

W uroczystości udział wzięli Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Wicestarosta Niżański Adam Mach, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Zbigniew Kotuła, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Marcin Folta, Radny Rady Miejskiej w Nisku Andrzej Sądej, Proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Nisku ks. kan. Kazimierz Hara oraz ks. kan. Władysław Jadam.

Dzień 11 listopada dla Polaków jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. Tego dnia czcimy pamięć Polek i Polaków, którzy od pokoleń z oddaniem i poświęceniem walczyli, aby Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała suwerenność. Choć obecnie panują trudne warunki, uniemożliwiające doniosłe wspólne świętowanie, symbolicznie mogliśmy utrwalić pamięć o wielkich Polakach.

Święto Niepodległości symbolicznie obchodzono również w pozostałych gminach Powiatu Niżańskiego, oddając hołd tym, dzięki którym możemy dziś żyć i pracować w wolnym kraju.

Zdjęcia: NCK „Sokół”, SP w Nisku