Znakomici sportowcy pochodzący z terenu Powiatu Niżańskiego po raz kolejny osiągnęli wielkie sukcesy. W minionym tygodniu, dzięki swojej determinacji udowodnili, że mogą sięgać po trofea. Mowa o biegaczce Annie Sabat-Wielgosz z Gminy Jeżowe oraz biegaczu Szymonie Żywko z Gminy i Miasta Ulanów, którzy zostali brązowymi medalistami.

Anna Sabat-Wielgosz

Anna Sabat-Wielgosz 21 lutego 2021 r. zajęła III miejsce w biegu na 800 m podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce w Toruniu. Zawodniczka uzyskała wynik 2:03,41, przegrywając tylko z Joanną Jóźwik i Angeliką Cichocką.

Przypomnijmy, że lekkoatletka specjalizuje się w biegach średniodystansowych, szczególnie w biegu na 800 m. Jej największymi osiągnięciami są: 5 miejsce w Pucharze Świata w Londynie, złoty medal Mistrzostw Polski w Lublinie oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w Berlinie, złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 800 m w Radomiu, srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 800 m w Toruniu, półfinał Mistrzostw Świata w biegu na 800 m (Doha).

Szymon Żywko

Szymon Żywko należący do programu Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie, podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu, w swoim debiucie na 3000 m zdobył brązowy medal, uzyskując wynik 8:07,57.

Warto również dodać, że biegacz w ubiegłym roku został Halowym Mistrzem Polski U23 na dystansie 1500 m. Jego czas 3:48,29 pozwolił mu zająć czwarte miejsce wśród seniorów. W swoim drugim biegu na dystansie 3000 m, wywalczył brązowy medal, dzięki czemu w ubiegłorocznych mistrzostwach zdobył medal każdego koloru. Szymon Żywko to średniodystansowiec osiągający sukcesy w biegach na 800 m oraz 1500 m, również w biegach przełajowych. Do jego największych sukcesów można zaliczyć złoty medal mistrzostw Polski juniorów w biegach przełajowych w Żaganiu oraz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku na dystansie 800 m i 1500 m. Jest zdobywcą brązowego medalu halowych Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 1500 m w Toruniu oraz 4. miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 1500 m.

Starosta Niżański Robert Bednarz gratuluje sportowcom: - Każdy Wasz sukces oraz każda wygrana wciąż sprawiają nam dużo radości. Jesteśmy z Was dumni i życzymy, aby tak jak dotychczas, współzawodnictwo sportowe przynosiło Wam wiele satysfakcji i radości, która będzie mobilizować do jeszcze większego działania i osiągania swoich kolejnych zamierzeń.