W dniu 16 września 2020 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku, Plac Wolności 2, Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, podpisali umowę z Wykonawcą zadania pn. „Opracowanie dokumentacji technicznej dla budynków położonych w Nisku na działce o nr ewid. 3412”.

Zakończono budowę obiektu sportowego wraz z ogrodzeniem i oświetleniem w Starym Narcie. Boisko jest ogólnodostępne dla młodzieży szkolnej oraz społeczności lokalnej, przeznaczone do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę i tenisa ziemnego.

Boisko powstało jako jeden z elementów zadania pn. „Budowa sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jeżowem Kameralnem i 2 boisk wielofunkcyjnych przy Zespołach Szkół w Cholewianej Górze i Starym Narcie”.

Inwestycję podzielono na trzy etapy. W pierwszym wybudowano boisko wielofunkcyjne przy szkole w Cholewianej Górze z ogrodzeniem i oświetleniem, które oddano do użytkowania pod koniec ubiegłego roku.

Ostatni etap to budowa sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jeżowem Kameralnem, którego termin  zaplanowano na 15 października 2020 roku.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sportowa Polska. Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2018”, którego celem jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej. Dofinansowanie wynosi 2 292 500 zł.

Zdjęcia: Gmina Jeżowe

www.jezowe.pl

podpisanie umowy

W dniu 16 września 2020 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku, Plac Wolności 2, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wicestarosta Adam Mach, podpisali umowę na zadanie pn. „Wykonanie windy osobowej elektrycznej 4-ro przystankowej z szybem panoramicznym dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych przy budynku Powiatowego Urzędy Pracy w Nisku”.

plakat

Już w najbliższy weekend, 19 i 20 września 2020 roku Nisko włączy się w 27 Akcję Sprzątania Świata.

plakat balladyna

W dniach od 9 do 11 września 2020 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

14 września 2020 roku w Nisku odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1051R ul. Sopocka w Nisku na odcinku o dł. 873 mb oraz przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1051R ul. Sopocka w Nisku”.

Całkowita wartość zadania wyniosła 2.219.647,88 zł, z czego 1.724.136,00 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota to wkład własny pochodzący ze środków Powiatu.

W ramach inwestycji wykonano między innymi nawierzchnię na długości 873 mb wraz z jej poszerzeniem, chodnik o długości 873 mb, odwodnienie, ściek przykrawężnikowy oraz przebudowano most na rzece Barcówka. Wykonawcą inwestycji była firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

W uroczystym zakończeniu inwestycji udział wzięli: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu Niżańskiego Marian Chrapko, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Zbigniew Lach, pracownicy Starostwa Powiatowego i Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku, wykonawca inwestycji oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla Malce Jan Bielak.

Jest to bardzo ważna inwestycja, jesteśmy jednym z niewielu samorządów, który otrzymał dofinansowanie na poziomie 80 procent. Zakończenie inwestycji ma znaczenie nie tylko dla mieszkańców ulicy Sopockiej, ale także dla całej społeczności Powiatu Niżańskiego. Ulica Sopocka stanowi obwodnicę w sytuacji, gdy droga krajowa jest zablokowana. Widząc ogromne natężenie ruchu w tym miejscu, mieszkańcy zabiegali między innymi o położenie chodnika i dziś jest finalizacja tego zadania. Dziękuję Wiceministrowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi za wsparcie, aby inwestycje w Powicie Niżańskim były realizowane na jak największym poziomie dofinansowania - mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Pierwszy etap przebudowy drogi rozpoczął się w 2019 roku. Teraz zakończono drugi. Była to uroczysta chwila dla mieszkańców, ponieważ na realizację tej inwestycji czekali kilka lat.

Cieszę się, że dziś widzimy tak niesamowity efekt. Myślę, że ulica Sopocka nadal będzie służyła jako mała obwodnica pierwszej części Niska. Z nowym asfaltem, z bezpiecznymi chodnikami i przejściami dla pieszych. Cieszę się, że środki, które zostały wyasygnowane przyczyniły się do niesamowitej poprawy technicznej drogi – mówił Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Radny Powiatu Niżańskiego Marian Chrapko w imieniu mieszkańców Malc wyraził wdzięczność Wiceministrowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi i Staroście Niżańskiemu Robertowi Bednarzowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji.