Informuję, że Powiat Niżański jest w trakcie realizacji zadań określonych w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2019 r., poz. 1696 z późn. zm.).

Zgodnie z ww. ustawą, w miarę możliwości finansowych i logistycznych, obiekty użyteczności publicznej, będące własnością Powiatu Niżańskiego do dnia 6 września 2021 r. powinny zostać dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami, czyli osób np. z niepełnosprawnością narządu ruchu, wzroku, słuchu, mowy, osób z dziećmi, seniorów, osób z trudnościami poznawczymi, itp.

W najbliższym czasie Powiat Niżański będzie przystępował do analizy stanu obiektów użyteczności publicznej będących własnością Powiatu w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Niezwykle cenne do przeprowadzenia powyższej analizy będą uwagi i sugestie, dotyczące obecnych problemów, z jakimi spotykają się osoby ze szczególnymi potrzebami w powiatowych obiektach użyteczności publicznej.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie pisemnie swoich uwag i sugestii w tym zakresie, do dnia 10 października 2020 roku, na adres Starostwa Powiatowego w Nisku Pl. Wolności 2, 37-400 Nisko lub na

Starosta Niżański

Robert Bednarz