3 maja 2020 r. minęła 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne obchody tego święta, ze względu na stan epidemii, spowodowany pandemią koronawirusa, miały szczególny, bardzo skromny charakter.

Sprowadziły się do odprawionej w Sanktuarium pw. Świętego Józefa Opiekuna Rodzin w Nisku Mszy św. w intencji Ojczyzny, po której Starosta Niżański Robert Bednarz wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko Waldemarem Ślusarczykiem oraz Proboszczem Parafii pw. Św. Józefa w Nisku Ks. kan. dr Kazimierzem Harą złożyli kwiaty przed Figurą Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski.

Następnie, zgodnie z tradycją, złożono biało-czerwone wieńce pod Pomnikiem Wdzięczności oraz Pomnikiem Orląt Lwowskich. Wieńce składali przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Niżańskiego – Starosta Niżański Robert Bednarz i Sekretarz Powiatu Mirosława Daśko oraz Gminy i Miasta Nisko – Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Marcin Folta oraz Radny Rady Miejskiej w Nisku Andrzej Sądej.

Fot. NCK „Sokół” i SP w Nisku