„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Święty Jan Paweł II

Szanowni Państwo, Darczyńcy i Przyjaciele Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku!

Jako Dyrektor Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, w imieniu Zespołu Szpitala oraz jego Pacjentów, pragnąc wyrazić ogromną wdzięczność, składam serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom – Samorządom: Powiatowemu i Gminnym, Instytucjom, Przedsiębiorcom, Stowarzyszeniom, Osobom Prywatnym, które wsparły niżański Szpital w trudnym czasie epidemii koronawirusa.

Przekazane środki finansowe, wsparcie rzeczowe – środki ochrony osobistej, m.in.: maski, przyłbice, kombinezony, czy też w ramach akcji społecznej, uszyte tysiące masek i fartuchów, pozwoliły w sposób stabilny zapewnić bezpieczeństwo dla pacjentów oraz personelu, w pierwszym, najtrudniejszym okresie epidemii.

Zgromadzone środki, w znacznej części zostały przeznaczone na zakup aparatury medycznej, która może mieć zastosowanie również przy leczeniu pacjentów z podejrzeniem lub rozpoznaną chorobą COVID-19 oraz zakup wyposażenia naszego szpitala, które służy zapewnieniu odpowiedniego stanu bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Pomimo, że w chwili obecnej nie występuje na terenie naszego Powiatu żaden przypadek zachorowania na COVID-19, musimy być nieustannie czujni i przygotowani na taką ewentualność. Aby zapewnić bezpieczeństwo Personelowi Szpitala i naszym Pacjentom, musimy ciągle uzupełniać niezbędne środki zabezpieczające przed pandemią, w tym środki do dezynfekcji i ochrony osobistej.

Warto dodać, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej, wynikającej z zagrożenia rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2, każde przyjęcie pacjenta w trybie pilnym, czy planowym, w szpitalu, przychodni czy też pracowni, łączy się z koniecznością zapewnienia odpowiednich środków ochrony osobistej, których koszt zakupu wzrósł znacząco w ostatnich miesiącach (np. cena zakupu maski z około 0,20 zł wzrosła do 3 - 4,00 zł) oraz z większym zaangażowaniem czasowym personelu w przygotowanie pacjenta do udzielenia świadczeń. Praca naszego Szpitala w trakcie epidemii, to także wzmożone nakłady finansowe związane z kosztem utrzymania prawidłowego stanu higieny pomieszczeń.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim naszym Wspaniałym Darczyńcom. Każda pomoc, nawet najmniejsza, jest dla nas niezwykle istotna i cenna.

Po zakończeniu zbiórki darowizn, poinformujemy Państwa na stronie internetowej Szpitala o wielkości otrzymanych środków, z wyszczególnieniem podmiotów dokonujących wpłat.

Z uwagi na ochronę danych osobowych, nie będziemy mogli opublikować danych osób prywatnych, które wsparły nasz Szpital. Jeśli wśród tych osób są Państwo, którzy wyrażają zgodę na publikację danych i wielkość dokonanej wpłaty, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wciąż można dokonywać wpłaty darowizny na rzecz naszego Szpitala do walki z koronawirusem, na specjalnie wyodrębniony rachunek bankowy SPZZOZ w Nisku.

Państwa dobroduszność i hojność utwierdzają nas w przekonaniu, że w obliczu zagrożenia możemy liczyć na pomoc ludzi o wielkich sercach.

Paweł Błasiak –

Dyrektor SPZZOZ w Nisku