#GaszynChallenge, czyli charytatywna akcja zainicjowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z miejscowości Gaszyn, na rzecz pomocy choremu Wojtusiowi z Galewic, przerodziła się w ogólnopolską akcję, w której w ostatni czwartek wzięli udział pracownicy Starostwa Powiatowego w Nisku, na czele ze Starostą Niżańskim Robertem Bednarzem.

Pogoda dopisała, więc zrobienie 10 pompek lub 10 przysiadów, żeby wspomóc leczenie małej Gai Szaro z Niska, stanowiło czystą przyjemność. Szczególnie, że akcja zorganizowana została na placu Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, który aż „kipi” od świeżych nasadzeń zieleni i kwiatów.

Starostwo Powiatowe do udziału w akcji zostało nominowane przez Urząd Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

Aby pomoc powędrowała dalej i przyniosła radość potrzebującym dzieciom, do dalszego wyzwania #GaszynChallenge Starosta Niżański nominował: naszych sąsiadów – Urząd Gminy i Miasta Nisko, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Nisku oraz Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nisku.

Dla potrzebujących maluchów „pompują” strażacy, żołnierze, policjanci, pracownicy instytucji, zakładów pracy, harcerze, koła gospodyń wiejskich oraz przedstawiciele wielu różnych grup społecznych i zawodowych.