Pracownicy Starostwa Powiatowego w Nisku, włączyli się w akcję charytatywną #GaszynChallenge, wspierającą chore, będące w potrzebie dzieci, poprzez aktywne pompowanie lub przysiady oraz wsparcie finansowe.

Nasza akcja i zbiórka odbyła się na rzecz Gai Szaro. Zebrana przez pracowników Starostwa Powiatowego w Nisku kwota 530 złotych zostanie przekazana na leczenie tej małej mieszkanki Niska. Gaja to 2-letnia dziewczynka, która już dużo przeszła w swoim dotychczasowym życiu, bowiem jako 13-miesięczne dziecko miała rodzinny przeszczep wątroby. Niestety dodatkowe koszty leczenia małej Gai bardzo obciążają budżet rodzinny.

Zachęcamy inne podmioty uczestniczące w akcji do wsparcia malutkiej Gai, poprzez przekazanie darowizny na konto Stowarzyszenia LIVER  >>LINK TUTAJ<<, lub wsparcie innych chorych małych mieszkańców Powiatu Niżańskiego.

Do akcji  #GaszynChallenge dołączyliśmy również my. Z wielką radością przyjęliśmy nominację kolegów urzędników z Rudnika nad Sanem i sami także zaprosiliśmy do włączenia się w nią, kolejne 3 instytucje.  Zainicjowana w Gaszynie akcja pokazuje, ile jest w ludziach dobra i jak bardzo jesteśmy otwarci na pomoc potrzebującym. Motywacją do pomocy dla drugiego człowieka, niech będą słowa Świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – mówi Starosta Robert Bednarz.