W ubiegły weekend, 19 lipca 2020 roku, odbył się w Ulanowie I Memoriał Przemysława Pikuły – zawodnika Klubu Retman Ulanów, który zmarł w ubiegłym roku, w wieku 27 lat.

Wydarzenie to miało być upamiętnieniem zmarłego kolegi z drużyny. Organizatorem Memoriału był Miejsko-Gminny Klub Sportowy „Retman” w Ulanowie wraz z Prezesem Klubu Łukaszem Sarnikowskim.

Wśród rywalizujących na boisku drużyn, zwycięzcą I Memoriału Przemysława Pikuły została drużyna Retman Ulanów, która swój puchar przekazała ojcu śp. Przemysława Pikuły. Drugie miejsce zajęła jedenastka Podlesianki Kamień, trzecią lokatę wywalczyli piłkarze KP Tanew Wólka Tanewska, a czwartą Rotunda Krzeszów.

Tytuł najlepszego zawodnika Memoriału trafił do Daniela Hasiaka. Na króla strzelców wybrano Łukasza Kobylarza, a najlepszym bramkarzem został Robert Węglarz.

Puchary i statuetki wręczali Wiceminister Sprawiedliwości – Marcin Warchoł, Starosta Niżański – Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Radny Powiatu Niżańskiego – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Promocji Powiatu – Roman Pokora, Sekretarz Gminy i Miasta Ulanów – Magdalena Hasiak oraz Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego – Karol Wołoszyn.

Memoriał był również okazją do świętowania 70-lecia klubu Retman Ulanów. Z okazji jubileuszu gratulacje wraz z grawertonem, w imieniu Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, złożył Wiceprezes Karol Wołoszyn.

„- Dzięki takim wydarzeniom, jak Memoriał Przemysława Pikuły, pamięć o Przyjaciołach, pasjonatach sportu, których nie ma już wśród nas, nigdy nie zaginie. Zaś zmagania na murawie, to również świetna okazja do podnoszenie sprawności fizycznej i promowanie zdrowego, sportowego trybu życia” – mówił Wiceminister Marcin Warchoł.

Zdjęcia: Konrad Sinica www.sztafeta.pl (do wykorzystania tylko przez Starostwo Powiatowe w Nisku)