Starostwo Powiatowe w Nisku, Pl. Wolności 2, 37-400 Nisko

KARTA INFORMACYJNA

Nazwa pozycji:

Wydanie tablicy rejestracyjnej na bagażnik rowerowy

Symbol Wydziału

Komórka organizacyjna:

Wydział Komunikacji

Kategoria:

Wydział Komunikacji

Podstawa prawna:

1.     Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym.

2.    Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 sierpnia 2022 roku w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów.

3.     Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 roku w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach.

4.    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia4 sierpnia 2022 r., w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i zalegalizowanych tablic (tablicy) rejestracyjnych oraz ich wtórników.

5.        Ustawa Kodeks postępowania administracyjnego (j.t. Dz. U. z 2018 r., poz. 2096 z późn. zm.).

Wymagane dokumenty:

·          wniosek o wydanie tablicy rejestracyjnej pojazdu,

·          dowód rejestracyjny pojazdu,

Opłaty:

1. komplet znaków legalizacyjnych - 11 zł,

2. tablica samochodowa - 40 zł.

Termin załatwienia sprawy:

Do 30 dni od dnia złożenia wniosku, w przeważającej liczbie spraw 2-3 dni robocze.

Miejsce załatwienia sprawy:

Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji ul.3Maja 32 C; 37-400 Nisko