Powiat Niżański – Partner projektu pn. „NISKO CORAZ WYŻEJ-PODNIESIENIE POTENCJAŁU EKONOMICZNO-GOSPODARCZEGO MIASTA I KONKURENCYJNOSCI ŻYCIA W MIEŚCIE”, dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach Przedsięwzięcia Nr 3 „Kompetencje – wprowadzenie systemu kształcenia dostosowanego do potrzeb gospodarki opartej na wiedzy oraz tworzenie zamawianych kierunków nauczania, klas patronackich na potrzeby jednolitego systemu nauczania w kierunku kompetencji kluczowych” zorganizował szkolenia i kursy dla nauczycieli szkół średnich – Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

W ramach tego programu zorganizowano szkolenia i kursy informatyczne dla 5 nauczycieli szkół średnich – 4 z RCEZ i 1 z LO:

• programowanie aplikacji dla systemu Android (32 h);
  • tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych w React (12 h);
  • .NET MAUI Fundamentals (60 h).

Ponadto zorganizowano kurs języka angielskiego zawodowego dla nauczycieli – kurs zrealizowało 2 nauczycieli RCEZ w Nisku.

Partnerstwo z Powiatem Niżańskim miało na celu stworzenie spójnego systemu edukacji w obszarze nowoczesnych technologii i nauczania języków obcych. W związku z tym zrealizowane zostały nie tylko pracownie, laboratoria informatyczne i językowe w szkołach podstawowych oraz w szkołach średnich, mentoring zawodowy/praktyki zawodowe oraz nowoczesny program nauczania informatyki (kursy i szkolenia zawodowe) dla uczniów, ale również szkolenia i kursy informatyczne oraz językowe dla nauczycieli szkół średnich. Dzięki tak szeroko prowadzonym działaniom uczniowie z niżańskich szkół będą przygotowani do podejmowania zawodów na nowoczesnych i przyszłościowych kierunkach.