Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka to projekt wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży turystycznej i okołoturystycznej. Firmy mogą przeznaczyć otrzymane środki m.in. na budowę, remont lub rozbudowę obiektów noclegowych lub gastronomicznych, infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, uzdrowiskowej, kulturalnej i rozrywkowej, transport turystyczny, organizację i pośrednictwo turystyczne. O pożyczki mogą ubiegać się również rękodzielnicy i rzemieślnicy oraz przedsiębiorcy wytwarzający i sprzedający żywność ekologiczną, produkty tradycyjne i regionalne. Projekt finansuje Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej ze środków krajowych. Zarządza nim Bank Gospodarstwa Krajowego, a dystrybucją w regionach zajmują się instytucje finansowe.

Wartość pożyczki to 500 tys. zł, a maksymalny okres spłaty to 7 lat. Oprocentowanie wynosi 0,075 proc., możliwe jest także skorzystanie z 12 miesięcznej karencji w spłacie pożyczki oraz zmiennej wysokości rat (wysokość rat spłaty pożyczki może uwzględniać sezonowy charakter działalności turystycznej). W przypadku inwestycji w obiekty, które posiadają status „Miejsca Przyjaznego Rowerzystom” wzdłuż Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz MŚP, które prowadzą działalność nie dłużej niż 2 lata, oprocentowanie jest jeszcze niższe – 0,0375 proc.

W województwie podkarpackim nawet 12 mln zł może trafić do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z sektora turystyki.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem: