Na początku czerwca 2023 r. w Zespole Szkół w Jeżowem Centrum odbył się konkurs ortograficzny pod hasłem: „Zostań Mistrzem Ortografii”, który skierowany był do uczniów klas IV-VIII.

W wydarzeniu wzięło udział 19 uczestników ze szkół podstawowych powiatu niżańskiego.

Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii.

Podczas Konkursu uczniowie zmagali się z zagadkami, krzyżówką, dyktandem, zasadami oraz wieloma zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę ortograficzną.

Laureatami Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, zorganizowanego pod hasłem: „Zostań Mistrzem Ortografii”, zostali:

I miejsce – Zuzanna Kata (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Cholewianej Górze)

II miejsce – Jaromir Bednarz (Zespół Szkół w Jeżowem Centrum)

III miejsce – Aleksandra Wyka (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Narcie)

IV miejsce – Aleksandra Lasek (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Narcie)

Wyróżnienie – Alicja Fila ((Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Cholewianej Górze)

Wyróżnienie – Fabian Partyka (Zespół Szkół w Jacie)

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, kubki, zakładki do książek i słodycze. Ponadto laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz gry edukacyjne.

Nauczyciele opiekujący się uczestnikami otrzymali podziękowania w formie dyplomów oraz zakładek do książek. Nagrody ufundował m.in. Powiat Niżański.

Zdjęcia: Zespół Szkół w Jeżowem Centrum