zdjęcie

Po raz kolejny, w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, 7 listopada  2018 roku  odbyła się akcja poboru krwi. Akcję przeprowadzono w ramach realizowanego w RCEZ w Nisku programu Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego - etap II. Instytucją zarządzającą projektem jest Powiat Niżański. Akcję poprzedzono spotkaniami z uczniami klas trzecich i czwartych RCEZ oraz klas trzecich LO, podczas których przekazano informacje dotyczące honorowego oddawania krwi.

Uczestnikami akcji byli mieszkańcy powiatu niżańskiego, uczniowie RCEZ i LO w Nisku.

Celem akcji było dotarcie do jak najszerszej grupy honorowych dawców krwi oraz uświadomienie społeczeństwu potrzeb systemu lecznictwa w zakresie krwi. Grupą docelową akcji były osoby w wieku od 18 do 65 lat, które mogły podzielić się najcenniejszym darem życia.

Pobór krwi w RCEZ został zorganizowany we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Do poboru krwi zgłosiło się 54 osoby, lekarz zakwalifikował 26 osób, które oddały prawie 12 litrów krwi.

Zdjęcia i tekst Edyta Maziarz – nauczyciel w RCEZ w Nisku