grafika

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nisku informuje o ostrzeżeniach meteorologicznym i ostrzeżeniu hydrologicznym:

1. Ostrzeżenia meteorologiczne upałów/2 oraz burz z gradem/1
    • od godz. 14:18 dnia 20.06.2021 do godz. 18:00 dnia 24.06.2021, na terenie powiatu niżańskiego, prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.
    • od godz. 11:00 dnia 23.06.2021 do godz. 23:00 dnia 23.06.2021, na terenie powiatu niżańskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
  2. Ostrzeżenie hydrologiczne – Gwałtowne wzrosty stanów wody/1

Obszar: zlewnie Małej Wisły, Przemszy, Soły Skawy, Raby, Dunajca, Nidy, Brenia, Czarnej, Wisłoki, Koprzywianki, Łęgu, Wisłoka, Sanu, Kamiennej, Wieprza, Bugu po Krzyczew oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły (śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie)

Ważność: od godz. 11:00 dnia 22.06.2021 r. do godz. 03:00 dnia 23.06.2021 r.

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 60%

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie w obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski

Informacja uzyskana z IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych i Hydrologicznych w Krakowie.