Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nisku informuje o ostrzeżeniu meteorologicznym oraz hydrologicznym.

• Ostrzeżenie meteorologiczne – burze z gradem/2 od godz. 13:00 dnia 13.06.2022 do godz. 21:00 dnia 13.06.2022, na terenie powiatu niżańskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad.
  • Ostrzeżenie hydrologiczne – Gwałtowne wzrosty stanów wody/1

Obszar: Zlewnie dopływów Wisły oraz zlewnia Strwiąża (podkarpackie)

Ważność: od godz. 13:00 dnia 13.06.2022 do godz. 23:00 dnia 13.06.2022

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenia hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głownie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Karolina Wolanin

Informacje uzyskane z IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych i Hydrologicznych w Krakowie.