Nisko, dnia 1 października 2021 r.

Szanowni Państwo,

W związku istniejącą sytuacją, związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzonymi ograniczeniami na terytorium całego kraju, wykonując zapisy obowiązujących przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informuję, że w czasie trwania stanu epidemii, ograniczona pozostaje bezpośrednia obsługa interesantów we wszystkich Wydziałach Starostwa Powiatowego w Nisku.

W sytuacjach wymagających osobistej wizyty w Starostwie Powiatowym w Nisku, bezpośrednia obsługa interesantów, nadal oparta będzie na zachowaniu wszelkich środków ostrożności w zakresie ochrony zdrowia, zarówno interesantów, jak i pracowników Starostwa, tj. przestrzeganiu następujących zasad:

• noszenie maseczek zakrywających usta i nos,
  • używanie rękawiczek jednorazowych lub korzystanie z płynów dezynfekcyjnych,
  • przestrzeganie bezpiecznych odstępów (1,5 m) przy zachowaniu limitów osób przebywających w korytarzu każdego Wydziału,
  • dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.

Bezpośrednia obsługa interesantów w Powiatowym Urzędzie Pracy, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i w Zarządzie Dróg Powiatowych w Nisku, uregulowana zostanie w odrębnych komunikatach Dyrektorów tych jednostek, zamieszczonych na stronach internetowych, tablicach ogłoszeń i drzwiach urzędów.

Proszę, aby udając się do urzędu, posiadali Państwo ze sobą dokument uiszczenia stosownych opłat, co przyspieszy realizację sprawy.

Zwracam się również z prośbą, aby osoby, które zauważyły u siebie jakiekolwiek objawy infekcji, w postaci np. kataru, kaszlu, czy podwyższonej temperatury, powstrzymały się od bezpośredniej wizyty w Starostwie.

Mając na uwadze powyższe, zachęcam Państwa do załatwiania spraw bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie, tj. poprzez drogę elektroniczną, telefoniczną, pocztową oraz poprzez e-PUAP.

Kontakt z pracownikami Starostwa jest możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem telefonu: (15) 841 27 00 (centrala) lub poprzez załatwianie spraw przez platformę usług elektronicznych ePUAP/profil zaufany.

Numery telefonów i adresy mailowe do Wydziałów Starostwa Powiatowego w Nisku znajdują się na stronie internetowej Starostwa: www.powiatnizanski.pl w zakładce „Kontakt – Wydziały Starostwa”.

Bardzo proszę o przestrzeganie określonych powyżej zasad postępowania.

Wszystkim Państwu życzę dużo zdrowia!

Starosta Niżański

Robert Bednarz