grafika

Po spotkaniach z przedstawicielami samorządów i organizacji społecznych z Podlasia i województwa kujawsko- pomorskiego, pora na Podkarpacie. Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym seminarium online, podczas którego porozmawiamy o znaczeniu współpracy dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodzieży. Spotkamy się już 12 stycznia 2022 roku.

Do wzięcia udziału w seminarium zapraszamy:
• przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego,
• przedstawicieli organizacji społecznych,
•  przedstawicieli organizacji młodzieżowych (na przykład młodzieżowych rad)

z województwa podkarpackiego lub działających na terenie tego województwa na bezpłatne seminarium online poświęcone temu, dlaczego warto włączać młodych ludzi w działania lokalne oraz skutecznym sposobom, jak to robić.

12.1.2022 r., platforma Zoom, godz. 10.00-15.00

Wspólnie dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych.
O korzyściach z partnerstw samorządów terytorialnych i organizacji społecznych

10:00 – 10:15 Otwarcie seminarium

•  Joanna Różycka-Thiriet, koordynatorka projektu, Fundacja Civis Polonus
•  Andrzej Porawski, dyrektor Związku Miast Polskich (partnera projektu)

10:15 – 11:00 | Dlaczego włączanie młodych ludzi jest kluczowe dla społeczności lokalnych w naszym regionie? Fakty i prognozy
W tej części zaprezentujemy kluczowe wnioski z naszych ekspertyz z zakresu finansów publicznych samorządów, demografii, edukacji i bezpieczeństwa klimatycznego. Spojrzymy też z bliska na sytuację młodzieży i organizacje regionu.

• dr Hubert Kotarski, Prodziekan Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

moderacja: Olga Napiontek, wiceprezeska Fundacji Civis Polonus

11:00 – 11:30 | Pakiet na rzecz aktywizacji obywatelskiej i demokratyzacji młodych – część I
Prezentacja sprawdzonych formatów działań wzmacniających i uruchamiających aktywność obywatelską młodych, które NGOsy mogą wdrażać we współpracy z JST – młodzieżowe rady gminy.

moderacja: Joanna Różycka – Fundacja Civis Polonus

11:30 – 12:00  | Przerwa

12:00 – 13:10 | Pakiet na rzecz aktywizacji obywatelskiej i demokratyzacji młodych – część 2
Prezentacja sprawdzonych formatów działań wzmacniających i uruchamiających aktywność obywatelską młodych, które NGOsy mogą wdrażać we współpracy z JST. Są to aktywny samorząd uczniowski, udział młodych w budżecie obywatelskim, otwarte na młodych instytucje publiczne, rozwój młodzieżowych liderów i oddolne działania młodych.

• Karolina Pawlak, koordynatorka projektów młodzieżowych, Fundacja Civis Polonus

moderacja: Joanna Różycka– Fundacja Civis Polonus

13:10 – 13:40 | Praca w grupach warsztatowych
Refleksja nad propozycją sprawdzonych formatów działań wzmacniających i uruchamiających aktywność obywatelską młodych

moderacja: Joanna Pietrasik, prezeska Fundacji Civis Polonus

13:40 – 14:00 | Przerwa

14:00 – 14:40 | Współpraca organizacji społecznych i samorządów sposobem na aktywizację obywatelską młodych !?Dyskusja panelowa z udziałem samorządu, młodych aktywistów, pracowników młodzieżowych i organizacji pozarządowych

• Grzegorza Piestrak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu,
  • dr Dariusz Tracz, Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia ds. infrastruktury społecznej,

moderacja: Joanna Pietrasik, prezeska Fundacji Civis Polonus

14:40 – 15:00 | Co dalej w projekcie – zaproszenie do udziału i podsumowanie seminarium
Przedstawienie dalszych działań w projekcie – zaproszenie do udziału w II Bloku działań projektowych: wzmocnienie organizacji społecznych w aktywizacji obywatelskiej młodych, dzięki budowaniu partnerstw z samorządem. Rekrutacja potencjalnych chętnych do budowania partnerstw – przedstawienie kryteriów i harmonogramu. Podsumowanie seminarium.

moderacja: Joanna Różycka, koordynatorka projektu, Fundacja Civis Polonus

Rejestracja trwa do 11 stycznia. Zarejestruj się! – KLIKNIJ TUTAJ

W razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorką:
Joanna Różycka-Thiriet