Zapraszam na XLII Sesję Rady Powiatu Niżańskiego, która odbędzie się w dniu 8 marca 2022 r. (wtorek) o godz. 13.00 w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, ul. Sandomierska 1.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  2. Przyjęcie protokołów z XXXIX i nadzwyczajnych XL i XLI Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  3. Zapoznanie się ze sprawozdaniami stałych Komisji Rady Powiatu Niżańskiego z działalności za 2021 r.
  4. Zapoznanie się z informacją Zarządu Powiatu o sposobie realizacji wystąpień pokontrolnych Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Niżańskiego za okres II półrocza 2021 roku.
  5. Zapoznanie się z informacją o przemocy w rodzinie na terenie Powiatu Niżańskiego w 2021 roku.
  6. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Niżańskiego w 2021 roku.
  7. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Niżański w 2021 r.
  8. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, organizatora rodzinnej pieczy zastępczej i koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej za 2021 rok.
  9. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie podniesienia wysokości wynagrodzeń dla rodzin zastępczych zawodowych.
  10. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie powierzenia wykonywania niektórych zadań zawiązanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w 2022 r.
  11. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego zmieniającej uchwałę w sprawie programu współpracy Powiatu Niżańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok.
  12. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego zmieniającej uchwałę w sprawie powołania stałych komisji, ich składów osobowych oraz określenia przedmiotu ich działania.
  13. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie udzielenia pożyczki dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku.
  14. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2022.
  15. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Niżańskiego na lata 2022-2034.
  16. Sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym.
  17. Wolne wnioski i informacje.
  18. Zamknięcie obrad Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.

Przewodniczący Rady

Sylwester Daśko