Grafika

Miło nam poinformować, iż po trzyletniej przerwie Spółdzielczy Dom Kultury wznawia organizację Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”. 16 edycja Przeglądu odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2023r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Wypełnione karty zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie SDK lub wysłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 14 kwietnia 2023 r.

Pomysł artystycznego przeglądu działań powstających w szkołach zrodził się w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli ponad 20 lat temu.
Od dawna obserwowaliśmy twórczą pracę i wysiłki nauczycieli, często zakończone jednorazową prezentacją w salach gimnastycznych, świetlicach, a nawet na szkolnych korytarzach. Postanowiliśmy stworzyć możliwość pokazania tych dokonań na scenie Spółdzielczego Domu Kultury. Tak rozpoczął się coroczny Powiatowy Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”.
Była tak duża potrzeba konfrontacji twórczych działań szkolnych, że po sześciu latach zorganizowaliśmy coroczny Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”. Honorowy Patronat nad Przeglądem przyjmowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Stalowowolski, Prezydent Miasta Stalowej Woli i Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej. Przeglądy odbywały się do 2019 roku, a od 2020 zostały przerwane pandemią.

Przegląd „O Gęsie Pióro” dał nam świadomość ogromnego i tak mało wykorzystanego potencjału artystycznego na terenie naszego miasta, powiatu i województwa. Z roku na rok obserwowaliśmy wzrost poziomu prezentowanych programów zarówno w doborze repertuaru, jak i jego interpretacjach. Jesteśmy pełni podziwu dla nauczycieli – instruktorów, którzy z wielką cierpliwością wzbudzają w młodzieży wrażliwość, twórczą wyobraźnię, uczą pokory i szacunku dla artystycznych wartości w placówkach oświatowych. W ostatnim okresie spore grono nauczycieli dopytywało o w/w konkurs, dlatego wznawiamy po trzech latach nieobecności kolejną edycję Przeglądu Powiatowego i Wojewódzkiego „O GĘSIE PIÓRO” w kategorii: teatr, muzyka i muzyka zapraszając dzieci i młodzież szkolną do prezentacji swoich prezentacji artystycznych.