Zapraszam na LVII Sesję Rady Powiatu Niżańskiego, która odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2023 r. (środa) o godz. 13.00 w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, ul. Sandomierska 1.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  2. Przyjęcie protokołów z LIV Sesji i nadzwyczajnych LV i LVI Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  3. Zapoznanie się z informacją Komendanta Powiatowego Policji w Nisku o „Przemocy w rodzinie na terenie Powiatu Niżańskiego w 2022 roku”.
  4. Zapoznanie się z informacją Komendanta Powiatowego Policji w Nisku o stanie porządku publicznego w Powiecie Niżańskim w 2022 roku”.
  5. Zapoznanie się z informacją Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nisku o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej Powiatu Niżańskiego za 2022 rok.
  6. Zapoznanie się z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku o stanie sanitarnymi i sytuacji epidemiologicznej Powiatu Niżańskiego za rok 2022.
  7. Rozpatrzenie sprawozdania z działalności zadań wykonywanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Nisku w 2022 roku oraz przedstawienie potrzeb w zakresie działań na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.
  8. Zapoznanie się z informacją z działalności Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Nisku za 2022 rok.
  9. Zapoznanie się z informacją o działalności Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nisku w 2022 r. oraz o zadaniach na rok 2023.
  10. Zapoznanie się z informacją z wykonania zadań w zakresie kultury, sportu i promocji w 2022 roku oraz zamierzenia na 2023 rok.
  11. Rozpatrzenie sprawozdania z realizacji „Programu współpracy Powiatu Niżańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok”.
  12. Rozpatrzenie sprawozdania Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku z realizacji zadań w 2022 r. oraz ocena stanu zimowego utrzymania dróg na terenie Powiatu Niżańskiego w sezonie 2022/2023, a także zamierzenia w zakresie robót drogowych na rok 2023.
  13. Zapoznanie się z oceną zasobów pomocy społecznej Powiatu Niżańskiego za rok 2022.
  14. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym treningowym.
  15. Informacja o kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Powiatu Niżańskiego w Wydziale Gospodarki Mieniem Powiatu w Starostwie Powiatowym w Nisku.
  16. Sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym.
  17. Wolne wnioski i informacje.
  18. Zamknięcie obrad Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.

Przewodniczący Rady

Sylwester Daśko