Zapraszam na LXIII Sesję Rady Powiatu Niżańskiego, która odbędzie się w dniu 19 października 2023 r. (czwartek) o godz. 13:00 w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, ul. Sandomierska 1.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  2. Przyjęcie protokołów z LXI i nadzwyczajnej LXII Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  3. Informacja dotycząca analizy oświadczeń majątkowych złożonych według stanu na dzień 31 grudnia 2022 r.
  4. Analiza stanu bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym nas terenie powiatu niżańskiego w 2022 roku.
  5. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie programu współpracy Powiatu Niżańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok.
  6. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przyznania dotacji Gminie i Miastu Nisko na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.
  7. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przyznania dotacji Gminie i Miastu Rudnik Nad Sanem na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.
  8. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przyznania dotacji Karnatach Andrzej Karnat na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.
  9. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przyznania dotacji Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.
  10. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie dokonania oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku.
  11. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zaciągnięcia zobowiązania w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na realizację zadania pn.: „Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nr 1048R Zdziary - Banachy na odcinku Dąbrówka - Kurzyna Mała wraz z przebudową drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1048R Zdziary - Banachy w miejscowości Kurzyna Średnia”
  12. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na realizację zadania pn.: „Budowa chodnika wraz z przebudową drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1087R Jeżowe – Wola Raniżowska w miejscowości Nowy Nart”.
  13. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na realizację zadania pn.: Budowa drogi dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 2602R Stary Nart – Gwoździec w miejscowości Stary Nart”.
  14. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na realizację zadania pn.: Budowa drogi dla pieszych i drogi dla rowerów w ciągu drogi powiatowej Nr 1062R Ulanów – Krzeszów w miejscowości Kamionka Kolonia i Krzeszów”.
  15. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy i Miasta Ulanów.
  16. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na udzielenie pomocy finansowej dla Gminy i Miasta Ulanów na zadanie pn.: „Budowa mostu na rzece San wraz z przebudową drogi gminnej ul. Św. Wojciecha w miejscowości Bieliny w km 1+256 - 2+406”.
  17. Przedyskutowanie i przyjęcie projektu uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na realizację Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
  18. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2023.
  19. Sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym.
  20. Wolne wnioski i informacje.
  21. Zamknięcie obrad Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.

Przewodniczący Rady
Sylwester Daśko