Zapraszam na LXVIII Sesję Rady Powiatu Niżańskiego, która odbędzie się w dniu 11 marca 2024 r. (poniedziałek) o godz. 13:00 w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku ul. Sandomierska 1.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad LXVIII Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  2. Przyjęcie protokołu z LXVII Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  3. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Niżański w 2023 roku.
  4. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, organizatora rodzinnej pieczy zastępczej i koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej za rok 2023.
  5. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przedłużenia okresu obowiązywania „Programu promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy w powiecie niżańskim na lata 2017-2023”.
  6. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przystąpienia do opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego „Partnerstwo dla zrównoważonego rozwoju na rzecz samorządów Powiatu Niżańskiego, Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, Gminy Krzeszów, Gminy Jeżowe” na lata 2024 – 2030.
  7. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przystąpienia do opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego „Partnerstwo dla zrównoważonego rozwoju na rzecz samorządów Gminy i Miasta Ulanów, Gminy Harasiuki, Gminy Jarocin, Powiatu Niżańskiego” na lata 2024 – 2030.
  8. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego
    w sprawie zawarcia porozumienia w celu utworzenia Obywatelskiej Społeczności Energetycznej w Powiecie Niżańskim i realizacji projektu „Utworzenie Obywatelskiej Społeczności Energetycznej w Powiecie Niżańskim”.
  9. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przedłużenia okresu obowiązywania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Powiatu Niżańskiego na lata 2017-2023.
  10. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie ustalenia wysokości świadczeń pieniężnych dla rodzin zastępczych zawodowych, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych zawodowych pełniących funkcję pogotowia rodzinnego.
  11. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie określenia środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych na rok 2024.
  12. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2024.
  13. Sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym.
  14. Wolne wnioski i informacje.
  15. Zamknięcie obrad LXVIII Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.

Przewodniczący Rady

Sylwester Daśko