Fundacja Misji Obywatelskiej ogłasza trzecią edycję konkursu na najlepszy esej historyczny zatytułowany "Stan wojenny na Podkarpaciu". Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Historia Oczami Podkarpacia: Stan wojenny w regionie", którego celem jest upowszechnienie wiedzy o wydarzeniach z okresu stanu wojennego oraz upamiętnienie polskiego dziedzictwa historycznego na terenie obecnego województwa podkarpackiego.

Konkurs na esej historyczny jest kluczowym elementem projektu i ma na celu zachęcenie młodzieży oraz studentów z Podkarpacia do pogłębienia wiedzy na temat historii swojego regionu. Pragniemy, aby młodzi ludzie refleksyjnie spojrzeli na wydarzenia związane ze stanem wojennym i wyrazili swoje spostrzeżenia poprzez pisemne opracowania.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z województwa podkarpackiego. Zadaniem uczestników jest napisanie eseju na temat „Stan wojenny na Podkarpaciu”, który może uwzględniać zarówno aspekty historyczne, jak i osobiste refleksje nad tym okresem.

Nagrody

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości od 350 do 600 zł, a najlepsze prace zostaną opublikowane w ramach projektu. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość udziału w specjalnym spotkaniu autorskim, które odbędzie się podczas finałowego seminarium.

Zasady udziału

Prace konkursowe można nadsyłać do 30 września. Wszelkie szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe, dostępne są na stronie internetowej Fundacji: https://fmo.com.pl/konkurs-na-najlepszy-esej-historyczny-edycja-2024/ .

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Konkurs Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura  - Interwencje. Edycja 2024