Zapraszam na nadzwyczajną V Sesję Rady Powiatu Niżańskiego, która odbędzie się w dniu 30 września 2024 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (ul. Sandomierska 1).

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  2. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie przystąpienia do realizacji projektu pt. "Zagraniczne praktyki jako szansa na sukces zawodowy uczniów" finansowanego w ramach Programu Erasmus+ Typ akcji - KA122-VET - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego, konkurs 2024, Runda 1, Sektor wniosku: Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.
  3. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie programu współpracy Powiatu Niżańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2025 rok.
  4. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do partnerstwa w celu wspólnej realizacji projektu partnerskiego pn. „Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nr 1048R Zdziary – Banachy na odcinku Wólka Tanewska – Dąbrówka” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet FEPK.04 Mobilność i łączność, Działanie FEPK.04.03 Zrównoważony transport pozamiejski.
  5. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do partnerstwa w celu wspólnej realizacji projektu partnerskiego pn. „Budowa drogi dla pieszych i drogi dla rowerów w ciągu drogi powiatowej Nr 1062R Ulanów – Krzeszów na odcinku Bieliny – Kamionka Kolonia” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet FEPK.04 Mobilność i łączność, Działanie FEPK.04.03 Zrównoważony transport pozamiejski.
  6. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do partnerstwa w celu wspólnej realizacji projektu partnerskiego pn. „Budowa drogi dla pieszych i drogi dla rowerów w ciągu drogi powiatowej Nr 1087R Jeżowe - Wola Raniżowska na odcinku granica powiatu rzeszowskiego i powiatu niżańskiego – Nowy Nart” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet FEPK.04 Mobilność i łączność, Działanie FEPK.04.03 Zrównoważony transport pozamiejski.
  7. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do partnerstwa w celu wspólnej realizacji projektu partnerskiego pn. „Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi powiatowej Nr 1059R w m. Przędzel Kolonia” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet FEPK.04 Mobilność i łączność, Działanie FEPK.04.03 Zrównoważony transport pozamiejski.
  8. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do partnerstwa w celu wspólnej realizacji projektu partnerskiego pn. „Budowa dróg dla pieszych i dróg dla rowerów w ciągu dróg powiatowych nr 1064R i 1039R” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet FEPK.04 Mobilność i łączność, Działanie FEPK.04.03 Zrównoważony transport pozamiejski.
  9. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do partnerstwa w celu wspólnej realizacji projektu partnerskiego pn. „Przebudowa dróg powiatowych polegająca na budowie ciągów pieszych i rowerowych na terenie Gminy Harasiuki” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet FEPK.04 Mobilność i łączność, Działanie FEPK.04.03 Zrównoważony transport pozamiejski.
  10. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie powierzenia Gminie Harasiuki prowadzenia zadania publicznego.
  11. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2024.
  12. Zamknięcie obrad nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.

Przewodniczący Rady
Sylwester Daśko