zdjecie

W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie Projektu w ramach Priorytetu FEPK.07 „Kapitał ludzki gotowy do zmian” programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Reprezentujący Powiat Niżański: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Józef Sroka i Naczelnik Wydziału Finansowego Elżbieta Wilk oraz z ramienia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, jako instytucji pośredniczącej – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop, złożyli swoje podpisy na dokumentach dotyczących realizacji projektu pt. „Wykwalifikowani zawodowcy w Powiecie Niżańskim” w ramach działania FEPK.07.13 Szkolnictwo zawodowe.

Całkowita wartość projektu wynosi 4 480 732,76 zł, w tym dofinansowanie stanowi 4 032 657,76 zł oraz wkład własny Powiatu Niżańskiego wynosi 448 075,00 zł.

Projekt kierowany jest do uczniów i nauczycieli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołu Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica oraz Zespołu Szkół im. Gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem.

W ramach projektu zrealizowane zostaną zakupy wyposażenia, kursy i szkolenia dla uczniów, doradztwo edukacyjno-zawodowe, szkolenia dla nauczycieli, staże uczniowskie, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, wyjazdy edukacyjne, wizyty studyjne oraz szkolenia wyjazdowe.

- Otrzymane dofinansowanie umożliwi realizację projektu mającego na celu poprawę jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Niżańskim, co w dłuższej perspektywie przyczyni się do wzbogacenia oferty edukacyjnej szkół i dostosowania szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

#FunduszeUE