plakat

Nazywam się Dariusz Bazan i jestem od urodzenia osobą niepełnosprawną (postępujący zanik mięśni) w związku z powyższym mam założone subkonto w fundacji w celu zbierania środków na rehabilitację. Zwracam się zatem do wszystkich z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie jak też o przekazanie 1 % podatku na mój cel oraz każdą inną pomoc, która mogłaby być mi zaoferowana. Zdaję sobie sprawę, iż udzielenie pomocy nie jest sprawą łatwą, ale nie jestem w stanie bez pomocy innych osób sam sobie  pomóc. Oczekuję od Państwa zwykłej ludzkiej życzliwości i wyrozumiałości. Z każdą chwilą dolegliwość pogłębia się i coraz trudniej jest mi poruszać się samodzielnie. Posiadam znaczny stopień niepełnosprawności i od kilku lat poruszam się na wózku inwalidzkim.

grafika

Przekazując 1% podatku lub darowiznę dla Fundacji AVALON, KRS: 0000270809, z dopiskiem Górecka, 2589 wspieracie Państwo mój powrót do zdrowia.

Dziękuję.

 

plakat

Piotr Gawrysiak


W wieku 23 lat uległem wypadkowi, w wyniku którego złamałem kręgosłup na odcinku piersiowym z uszkodzeniem rdzenia kręgowego (paraliż kończyn dolnych). Nagle z osoby samodzielnej i aktywnej stałem się osobą niepełnosprawną, zależną od innych.


Przeszedłem 2 operacje kręgosłupa szyjnego, które bardzo mi pomogły. Koszty leczenia i rehabilitacji przekraczają moje możliwości finansowe. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie w zakupie leków, rehabilitacji, wyjeździe na turnus rehabilitacyjny, zakupie niezbędnych rzeczy do samodzielnej egzystencji, przedmiotów ortopedycznych. Mam synka Gabriela, chciałbym jak najwięcej uczestniczyć w jego życiu. Nie sposób tego wszystkiego opisać, resztę informacji udzielę indywidualnie, po przesłaniu e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon KRS: 0000270809 z dopiskiem GAWRYSIAK,4897 wspierasz mnie w codziennych zmaganiach.

plakat

Gaja Szaro urodziła się w czerwcu 2018 r. Po ostatniej kontroli wyniki krwi pogorszyły się do tego stopnia, że lekarze obawiali się, iż może dojść do wylewu i Gaja została na oddziale. Na szczęście po podaniu dożylnie witaminy K sytuacja się unormowała i można było wracać do domu. Rozpoczęły się już u Gai procedury do przeszczepu. Za nią już część badań. Nie wiadomo co jest powodem problemów z wątrobą. Rodzice czekają na wyniki badań genetycznych.
Potrzebna jest pomoc finansowa. Leki, dojazdy do CZD, noclegi w przyszpitalnym hotelu oraz niezbędna rehabilitacja generują duże koszty, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie.

Przekaż 1% podatku
KRS 0000 124 837
Cel szczegółowy: Gaja Szaro

plakat

Piotruś urodził się 11.01.2005r, na skutek niedotlenienia podczas porodu, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Choruje także na epilepsję, małogłowie, ma problemy ortopedyczne. Jest dzieckiem niedowidzącym i bardzo opóźnionym psychoruchowo. Chłopczyk od drugiego miesiąca życia jest rehabilitowany. Pozostaje pod stałą opieką wielu specjalistów ( m.in.: rehabilitanta, neurologa, okulisty, neurologopedy, psychologa, ortopedy). Piotruś na dzień dzisiejszy nie porusza się samodzielnie oraz potrzebuje pomocy opiekuna we wszystkich codziennych czynnościach.

Dziecko - ze względu na stan zdrowia przyjmuje dużo leków i suplementów. Potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego, pomocy edukacyjnych, logopedycznych, do terapii wzroku.

Piotruś powinien być rehabilitowany codziennieKoszt 1h prywatnej rehabilitacji w naszej okolicy to 70-100zł. Wskazane są także dodatkowe, prywatne zajęcia z neurologopedą, terapeutą widzenia, psychologiem, aquaterapeutą.

Chłopiec, ze względu na złożoną niepełnosprawność-powinien uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych. Ta forma intensywnej rehabilitacji-daje największe postępy u Piotrusia i jest szansą i nadzieją na uzyskanie samodzielności w przyszłości. Najlepsze efekty usprawniania dziecka dałby pobyt na kilku turnusach rocznie.

Jednorazowy wyjazd to koszt około 5.000-7.500zł (w zależności od ilości i różnorodności oferowanych zabiegów).

Piotruś ma na swoim koncie WIELKI SUKCES. Nauczył się PŁYWAĆ!!! Pokonał swoją niepełnosprawność, a to, przy czterokończynowym porażeniu mózgowym, jest wielkim wyczynem. Jego determinacja w walce o zdrowie, daje nadzieję, że kiedyś będzie CHODZIŁ…

KRS:0000186434
Cel szczegółowy 1%: PIERCHAŁA PIOTR 44/P