KARTA INFORMACYJNA

Nazwa pozycji:

Wymiana dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na wpisy

Symbol Wydziału

Komórka organizacyjna:

Wydział Komunikacji

Kategoria:

Wydział Komunikacji

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym.

2. Ustawa  z dnia 14 czerwca 1960 r., Kodeks postępowania administracyjnego.

3. Ustawa z dnia 22 maja 2003 r., o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

4. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 sierpnia 2022 roku w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów.

5. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 roku w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach.

6. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia4 sierpnia 2022 r., w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i zalegalizowanych tablic (tablicy) rejestracyjnych oraz ich wtórników

Wymagane dokumenty:

• dowód rejestracyjny pojazdu,
  • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu,

Opłaty:

1. dowód rejestracyjny - 54 zł,

2. pozwolenie czasowe – 18,50 zł,

3. komplet znaków legalizacyjnych – 12,50 zł,

Termin załatwienia sprawy:

Niezwłocznie

Miejsce załatwienia sprawy:

Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji ul.3Maja 32 C; 37-400 Nisko

Jednostka odpowiedzialna:

Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji ul.3Maja 32 C; 37-400 Nisko

Tryb odwoławczy:

Brak

Uwagi:

Dowód należy wymienić jeżeli jest zniszczony lub nie ma miejsca na adnotacje urzędowe. Brak miejsca na pieczątki z przeglądu nie powoduje już konieczności wymiany dowodu na nowy.