KARTA INFORMACYJNA

Kategoria:

Wydział Komunikacji

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (j.t. Dz. U. z 2005 roku Nr 108, poz. 908 z późn. zm.).
  2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177 poz. 1729 z późn. zm.)
  3. Ustawa z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (j. t. Dz. U. Nr 204 poz. 2086 z późn. zm.
  4. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170 poz. 1393 z późn. zm.).
  5. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. Nr 220 poz. 2181 z późn. zm.)
  6. Ustawa Kodeks postępowania administracyjnego (j.t. Dz. U. Nr 98 poz. 5615 z 2000r.z późn. zm.).

Wymagane dokumenty:

• co najmniej dwa egzemplarze projektu organizacji ruchu,
  • opinia komendanta powiatowego Policji – w przypadku drogi powiatowej,
  • opinia zarządu drogi – jeśli nie jest on jednostką składającą projekt,
  • opinia organów zarządzającym ruchem na drogach wyższej kategorii, jeżeli projekt obejmuje skrzyżowania z tymi drogami lub przez nie przebiegają objazdy,
  • na żądanie organu zatwierdzającego:
  • profil podłużny lub przekrój poprzeczny drogi,
  • danych o istniejącym lub prognozowanym natężeniu ruchu, z uwzględnieniem struktury kierunkowej na skrzyżowaniu i struktury rodzajowej.

Opłaty:

Termin załatwienia sprawy: