KARTA INFORMACYJNA

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego,

2. Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym,

3. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie.

Wymagane dokumenty:

1. Wniosek o wydanie karty wędkarskiej .

2. Zaświadczenie o zdanym egzaminie z zakresu ochrony i połowu ryb, złożonym przed uprawnioną komisją egzaminacyjną.

3. Aktualna fotografia.

4. Dowód osobisty, a w przypadku osób poniżej 18 roku życia legitymacja szkolna do wglądu.

5. Pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na wydanie karty wędkarskiej osobie poniżej 14-go roku życia.

Opłaty:

10 zł wnoszona na kwitariusz przy odbiorze karty wędkarskiej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku ul. 3 Maja 32 C, Nisko, pok. nr 10

Termin załatwienia sprawy:

Niezwłocznie, nie później niż w ciągu 1 miesiąca

Miejsce załatwienia sprawy:

Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa

Jednostka odpowiedzialna:

Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa – stanowisko ds. gospodarki wodnej i rybactwa śródlądowego

Tryb odwoławczy:

Brak

Uwagi:

1. W przypadku ubiegania się o wydanie karty przez osoby poniżej 14-go roku życia, rodzic lub opiekun prawny osobiście wyraża pisemną zgodę na wydanie dziecku karty wędkarskiej, przedkładając swój dowód osobisty oraz legitymacją szkolną dziecka. W imieniu osób poniżej 14-go roku życia o wydanie karty może ubiegać się wyłącznie rodzic lub opiekun prawny.

2. Osoby do lat 14 zwolnione są z obowiązku posiadania karty. Amatorski połów mogą uprawiać wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej kartę wędkarską.