Powiat Niżański – Partner projektu pn. „NISKO CORAZ WYŻEJ-PODNIESIENIE POTENCJAŁU EKONOMICZNO-GOSPODARCZEGO MIASTA I KONKURENCYJNOSCI ŻYCIA W MIEŚCIE”, dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach Przedsięwzięcia Nr 3 „Kompetencje – wprowadzenie systemu kształcenia dostosowanego do potrzeb gospodarki opartej na wiedzy oraz tworzenie zamawianych kierunków nauczania, klas patronackich na potrzeby jednolitego systemu nauczania w kierunku kompetencji kluczowych” prowadził nowoczesny program nauczania informatyki dla uczniów i uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.

W ramach tego programu zorganizowane i przeprowadzone zostały 4 szkolenia (każde trwało 28 h):

1. Budowa witryny CMS (Joomla lub WordPress) na serwerze hostingowym (12 uczniów);
  2. Nagrywanie i montaż filmu (9 uczniów);
  3. Podstawy programowania strukturalnego w Pythonie (11 uczniów);
  4. Podstawy programowania strukturalnego w C++ (13 uczniów).

Łącznie z 45 uczniami przeprowadzono 112 godzin szkoleń, dzięki którym uczniowie z LO w Nisku będą przygotowani do podejmowania zawodów na nowoczesnych i przyszłościowych kierunkach.