Powiat Niżański – Partner projektu pn. „NISKO CORAZ WYŻEJ-PODNIESIENIE POTENCJAŁU EKONOMICZNO-GOSPODARCZEGO MIASTA I KONKURENCYJNOSCI ŻYCIA W MIEŚCIE”, dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach Przedsięwzięcia Nr 3 „Kompetencje – wprowadzenie systemu kształcenia dostosowanego do potrzeb gospodarki opartej na wiedzy oraz tworzenie zamawianych kierunków nauczania, klas patronackich na potrzeby jednolitego systemu nauczania w kierunku kompetencji kluczowych” prowadził nowoczesny program nauczania informatyki dla uczniów i uczennic Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

W ramach tego programu zorganizowanych i przeprowadzonych zostało 9 kursów (każdy 28 h) dla uczniów:

• Wykorzystanie programów informatycznych do symulacji pracy układów elektrycznych (8 uczniów);
  • Komputerowe wspomaganie projektowania w mechatronice (8 uczniów);
  • Tworzenie nowoczesnych aplikacji w języku C# z wykorzystaniem frameworku WPF (12 uczniów);
  • Podstawy programowania C++ (9 uczniów);
  • Tworzenie nowoczesnych aplikacji w języku Python na mikrokomputerach RaspberryPi (10 uczniów);
  • Programowanie aplikacji internetowych (12 uczniów);
  • Obsługa oprogramowania CAD (7 uczniów);
  • Programowanie modyfikacji do aplikacji deteskopowych (8 uczniów);
  • Do dzieła! - ogranicza nas tylko fantazja - grafika komputerowa od pomysłu do wykonania (8 uczniów).

Łącznie dla 82 uczniów przeprowadzono 252 godziny kursów, dzięki którym uczniowie z RCEZ w Nisku będą przygotowani do podejmowania zawodów na nowoczesnych i przyszłościowych kierunkach.