W dniu 4 września 2024 r. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie podpisano umowę o dofinansowanie projektu Nowatorskie kształcenie ogólne w szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Program Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, Priorytet 7. Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie 07.12 Szkolnictwo ogólne. Z ramienia Powiatu Niżańskiego umowę podpisali: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Józef Sroka i Naczelnik Wydziału Finansowego Elżbieta Wilk, a ze strony Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie Dyrektor Tomasz Czop.

Całkowita wartość projektu wynosi 946 241,14 zł, w tym dofinansowanie stanowi 851 617 zł, a wkład własny Powiatu Niżańskiego wynosi 94 624,14 zł.

Projekt kierowany jest do uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku oraz Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica. Wsparciem w ramach projektu zostaną objęci również rodzice uczniów.

W ramach projektu zrealizowane zostaną zakupy wyposażenia, zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, szereg działań z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, doradztwo edukacyjno-zawodowe, działania mające na celu rozwój kompetencji społecznych i społeczno- emocjonalnych. Ponadto w ramach projektu w szkołach powstaną Szkolne Centra Edukacyjne, które będą wykorzystywały innowacyjne rozwiązania programowe.

Otrzymane dofinansowanie umożliwi realizację projektu mającego na celu poprawę jakości kształcenia ogólnego w Powiecie Niżańskim i wzbogacenie oferty edukacyjnej szkół. Dzięki pozyskanym środkom Powiat Niżański zrealizuje szereg atrakcyjnych działań skierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli, będących odpowiedzią na zgłaszane wcześniej potrzeby – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie