Dnia 27 stycznia br., przypada Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Tego dnia pracownicy urzędów pracy w całym kraju obchodzą swoje święto, które swoimi korzeniami sięga roku 1919, kiedy to Józef Piłsudski podpisał Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Dokument ten uznawany jest jako początek funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia w Polsce.

Z tej okazji Starosta Niżański Robert Bednarz na ręce Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku Piotra Rutyny, w imieniu własnym i Władz Samorządowych Powiatu Niżańskiego, przesłał list z życzeniami, podziękowaniami i wyrazami uznania dla Pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku, za realizowanie zadań, dzięki którym obniża się stopa bezrobocia na niżańskim rynku pracy, a przedsiębiorcy i osoby poszukujące pracy, mogą skorzystać z dostępnych dla nich programów, aktywizujących lokalny rynek pracy.

plakat

Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Konkurs jest organizowany w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem konkursu jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowań dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” i służy upowszechnianiu wiedzy o zagrożeniach wypadkowych związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych. Działanie jest częścią kampanii prewencyjnej „Rola rolnika, by upadku unikał”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Niżańskiego do zaangażowania się i wzięcia udziału w konferencjach konsultacyjnych, związanych z nowym programem regionalnym Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 (FEP).

Aby forma programu była jak najlepiej dopracowana i zgodna z potrzebami wszystkich mieszkańców regionu, projekt programu trafia do jak najszerszego grona odbiorców zainteresowanych rozwojem, poprawą życia i funkcjonowania na Podkarpaciu.

zdjęcie

Pierwszy tydzień praktyk zagranicznych w ramach projektu „Europejskie mobilności szansą na sukces zawodowy” właśnie się zakończył.

Uczniowie RCEZ w Nisku, realizują zadania zawodowe w specjalistycznych pracowniach firmy Vitalis, pod opieką i przy wsparciu doświadczonych tutorów.

Grupę elektroniczną prowadzi Pani Aran Talboys, niegdysiejszy uczestnik mobilności w programie Erasmus, zaś nad postępami uczniów i uczennic w profilu informatycznym i graficznym czuwa Pan Martin Kozlovsky. Obaj instruktorzy pozytywnie oceniają wiedzę i umiejętności dotychczas uzyskane przez naszych praktykantów.

zdjęcie

Dnia 17 stycznia 2022 r. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyło spotkanie informacyjne w ramach Niżańskiego Konwentu Samorządowego, zorganizowane przez Przewodniczącego Konwentu Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza.