Z przykrością informujemy, że w dniu 24 lipca 2024 roku zmarł Antoni Kapuściński - Radny Rady Powiatu Niżańskiego III i IV kadencji. Miał 73 lata.

Antoni Kapuściński służbę publiczną rozpoczął w roku 2006, sprawując przez dwie kadencje: III i IV (III – lata 2006-2010 i IV – lata 2010-2014) mandat radnego Rady Powiatu Niżańskiego. Podczas III kadencji pełnił funkcję Członka Zarządu Powiatu Niżańskiego. Uczestniczył w bardzo wielu przedsięwzięciach, służących poprawie warunków bytowych lokalnej społeczności. Pracował w Urzędzie Gminy i Miasta w Ulanowie, gdzie od 1985 roku był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Pełnił również funkcję druha, komendanta miejsko-gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Ulanowie.

AKTYWNY SAMORZĄD 2024

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku informuje, w 2024 roku Powiat Niżański ponownie realizuje Programu „Aktywny Samorząd”, w ramach którego realizowane są następujące, niżej wymienione formy wsparcia.

Głównym tematem zorganizowanej w Warszawie, w pierwszej połowie lipca br., konferencji z udziałem Minister Zdrowia Izabelą Leszczyną, wraz z pozostałym kierownictwem Ministerstwa Zdrowia oraz członkami Zespołu ds. zmian systemowych w ochronie zdrowia, była zapowiadana reforma w ochronie zdrowia, której celem jest dostosowanie systemu do nowych wyzwań i oczekiwań społeczeństwa.

Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Józef Sroka oraz ks. Franciszek Sałęga – Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Racławicach koło Niska, podpisali umowę na dofinansowanie realizacji zadania pod nazwą „Konserwacja zabytkowych nagrobków”. Zakres prac obejmie: konserwację techniczną i estetyczną wraz z uzupełnieniem ubytków oraz rekonstrukcją elementów, które się nie zachowały ze względu na wartości artystyczne, historyczne i funkcyjne obiektów. Ma ona w maksymalnym stopniu przywrócić pierwotny wygląd zabytku i odzyskać jego wyraz artystyczny oraz zahamować dalsze procesy destrukcji.

W dniu 14 lipca br. w Ulanowie, zorganizowane zostało przez Gminę i Miasto Ulanów oraz Gminne Centrum Kultury w Ulanowie – Święto Gminy i Miasta Ulanów 2024, impreza plenerowa, podczas której nie zabrakło atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla mieszkańców Ulanowa oraz przybyłych gości.