grafika

Ze względu na panującą jesienną aurę PRZEDŁUŻAMY termin składania prac w konkursie fotograficznym “Urokliwe zakątki Powiatu Niżańskiego” do 15.10.2021 r.

Obchody Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i Bitwy Pod Banachami

W tym roku mija 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej oraz Bitwy Pod Banachami. Pamięć poległych uczczono podczas uroczystości na Cmentarzu Wojennym w Banachach, w Gminie Harasiuki, w której udział wzięli przedstawiciele m.in. władz parlamentarnych i samorządowych oraz służb inspekcji i straży.

Wydarzenie o charakterze religijno - patriotycznym rozpoczęło się od uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Następnie, w intencji żołnierzy poległych w czasie Bitwy pod Banachami, odprawiona została Msza Św. polowa. Zwieńczeniem obchodów było złożenie wieńców i kwiatów przy pomniku upamiętniającym ofiary tamtych wydarzeń.

Anita Gietka odznaczona krzyżem XXX-lecia Ordynariatu Polowego

W dniu 17 września 2021 r., w rocznicę agresji ZSRR na Polskę, mieszkanka naszego Powiatu, Pani Anita Gietka z Rudnika nad Sanem, została odznaczona Krzyżem XXX-lecia Ordynariatu Polowego. Uroczystość, którą poprzedziła msza święta, odbyła się w Warszawie w katedrze Polowej Wojska Polskiego. Odznaczenie zostało przyznane przez Arcybiskupa Generała Brygady dr Józefa Guzdka, na wniosek Stowarzyszenia Pamięci Kapelanów Katyńskich. Odznaczenie przyznawane jest osobom świeckim i duchownym za „cenny wkład w trzydziestoletnią historię duszpasterstwa wojskowego”.

zdjęcie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku, 21 września br., Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wicestarosta Adam Mach, podpisali umowę na realizację zadania pn.: „Przebudowa auli wraz z zakupem wyposażenia na potrzeby działalności kulturalnej Powiatu Niżańskiego”, usytuowanej przy Placu Wolności 3.

Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Remontowo – Budowlane Eugeniusz Drabik z Jeżowego. Podczas podpisania umowy obecny był właściciel firmy oraz Główny Specjalista Wydziału Gospodarki Mieniem Powiatu Beata Zaręba.

zdjęcie

Co roku w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Z inicjatywy Niepublicznego Przedszkola DoMmisia w Nisku, 20 września br., na plantach, pomimo chłodnej pogody, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, uroczyście i radośnie, świętowały Przedszkolaki z niżańskich szkół i przedszkoli.