Grafika

Powiat Niżański, pielęgnując starodawną polską tradycję święta plonów, po raz kolejny organizuje Dożynki Powiatu Niżańskiego.

W tym roku Dożynki – najważniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich ciężkiej pracy, odbędą się w Nisku. Uroczystości zorganizowane zostaną we współpracy z Niżańskim Stowarzyszeniu dla Kultury, z którym Powiat, jako współorganizator, podpisał umowę na realizację zadania publicznego pt. „Dożynki Powiatu Niżańskiego – Nisko 2022”.

Grafika

Już po raz piąty w Nisku, odbył się Festiwal Kultury Łowieckiej, który miał na celu ukazanie piękna łowiectwa, którego sensem jest nie tylko polowanie, ale przede wszystkim ochrona zwierzyny i gospodarowanie jej zasobami, tradycje, zwyczaje, sztuka i obcowanie z naturą.

Festiwal rozpoczął się uroczystą prezentacją sztandarów 23 kół łowieckich i powitaniem zebranych przez Sławomira Luberę – współorganizatora wydarzenia, zasłużonego myśliwego z Koła Myśliwskiego „Głuszec” z Tarnobrzega.

Grafika

Organizatorzy Dożynek Powiatu Niżańskiego – Nisko 2022, przygotowali dla uczestników Dożynek ciekawe konkursy. Wśród nich jest „Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego”, który ma na celu przede wszystkim kultywowanie oraz popularyzowanie najbardziej wartościowych kulturowych tradycji naszego regionu. Dodatkowo będzie to dobry sposób na promowanie dorobku kulturowego polskiej wsi.

Grafika

21 sierpnia 2022 r. odbędzie się V Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego w ramach realizacji operacji „Promocja produktów tradycyjnych Powiatu Niżańskiego”, której organizatorem jest Powiat Niżański.

W miejscowości Bukowina, 1 sierpnia br., odbyło się uroczyste oddanie do użytku, wykonanej w ramach drugiego etapu inwestycji pn. „Budowa drogi powiatowej Nr 1070R Bieliny – Nowa Wieś na odcinku Bukowina – Ryczki wraz z przebudową drogi powiatowej Nr 1067R Bidaczów Stary – Łazory w miejscowości Łazory i przebudową drogi powiatowej Nr 1041R Jarocin – Huta Krzeszowska w miejscowości Huta Krzeszowska”.

Koszt robót budowalnych wykonanych na odcinku drogi Bukowina – Ryczki wyniósł 2 861 772,68 zł, z czego 60%, tj. 1 717 063 zł stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zaś 1 144 709,68 zł to środki własne Powiatu Niżańskiego oraz Gmin: Krzeszów, Harasiuki, Ulanów i Nadleśnictwa Rudnik.

Zakres drugiego etapu zadania obejmował budowę drogi powiatowej Nr 1070R Bieliny – Nowa Wieś na odcinku Bukowina – Ryczki o długości 2,8 km. Wykonawcą zadania była Firma Strabag Sp. z o.o.