zdjęcie

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku otrzymali liczne stypendia. Są wśród nich zarówno beneficjenci Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Programu Stypendialnego Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom, którzy otrzymają promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Za wybitne osiągnięcia edukacyjne nagrody otrzymały Jagoda Blajerska i Magdalena Weronika Węglińska.

10 uczniów LO w Nisku znalazło się na liście ogłoszonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, którym przyznano stypendia w ramach projektu „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2020/2021″ . Stypendyści przez dziesięć miesięcy roku szkolnego 2020/2021 będą otrzymywać wsparcie finansowe, które uzyskali za wysokie wyniki w nauce, w szczególności w zakresie przedmiotów podnoszących ich kompetencje kluczowe i  umiejętności uniwersalne.

Jeden z uczniów niżańskiego Liceum jest beneficjentem Programu stypendialnego Marszałka Województwa Lubelskiego realizowanego w latach 2020/2021 w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, Kwalifikacje i Kompetencje, Działanie 12.2 Kształcenie ogólne, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Powód do zadowolenia mają również uczestnicy programu stypendialnego Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków. Jej Zarząd w dniu 2 listopada 2020 r. po zapoznaniu się z Protokołem posiedzenia Komisji Stypendialnej w sprawie przyznania Stypendium Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków w sesji jesiennej w roku szkolnym 2020/2021 oraz z kandydaturami uczniów wytypowanych do przyznania stypendiów za osiągnięcia w okresie luty 2020 r. - sierpień 2020 r. ufundował stypendia uczniom LO w Nisku. Wyróżniania otrzymali:

• za osiągnięcia naukowe: Anna Tomecka– laureatka etapu wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Lubelskie Kuratorium Oświaty (Lublin 2020), finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Lubelskie Kuratorium Oświaty (Lublin 2020), średnia ocen rocznych 5,83;
  • za osiągnięcia sportowe:Philip Pliszka – tancerz tańca towarzyskiego Szkoły Tańca „JUST DANCE”, który zajął VI miejsce w kategorii 14-15 lat w klasie D w stylu standardowym podczas Ogolnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Piask – para K. Bajdas, P. Pliszka (Piaski, marzec 2020), V miejsce  w kategorii 14-15 lat w klasie D w stylu latynoamerykańskim podczas Międzynarodowego Turnieju Tańca Garwolin 2020 – para K. Bajdas, P. Pliszka (Garwolin, luty 2020) oraz IV miejsce w kategorii 14-15 lat w klasie D w stylu standardowym podczas Międzynarodowego Turnieju Tańca Garwolin 2020 – para K. Bajdas, P. Pliszka (Garwolin, luty 2020), średnia ocen rocznych 4,78;
  • za aktywność społeczną: Weronika Wasyl – harcerka, która w lutym 2020 r. pozytywnie zakończyła próbę instruktorską, a tym samym uzyskała uprawnienia do pełnienia funkcji opiekuna wypoczynku na obozie harcerskim oraz samodzielne prowadzenie zajęć w ramach działalności harcerskiej, a jako przyboczna 16 drużyny Harcerskiej „Knieja” mimo ograniczonej możliwości prowadzenia zajęć, w reżimie sanitarnym przygotowywała i prowadziła zbiórki harcerskie dla harcerzy z Niska oraz brała aktywny udział w lokalnych obchodach rocznic historycznych (sierpień 2020) i aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym LO w Nisku, średnia ocen rocznych 5,40;
  • w kategorii Pomoc socjalnaŁucja Szuba– średnia ocen rocznych 5,78.

- To nie koniec nagród stypendialnych. W roku szkolnym 2020/2021 ruszy wiosenny nabór wniosków o przyznanie stypendium Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków. Zapraszamy do aplikowania. Wszystkim dotychczasowym Stypendystom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów – mówi Dyrektor LO w Nisku Jerzy Stelmach.