chleb

Powiat Niżański, pielęgnując starodawną polską tradycję święta plonów, po raz kolejny organizuje Dożynki Powiatu Niżańskiego.

W tym roku Dożynki – najważniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich ciężkiej pracy, odbędą się w Rudniku nad Sanem. Uroczystości zorganizowane zostaną we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Rudnickiej, z którym Powiat, jako współorganizator, podpisał umowę na realizację zadania publicznego pt. „Dożynki Powiatu Niżańskiego – Rudnik nad Sanem 2021”.

Grafika

Termin składania prac: 27.09.2021 r. (liczy się data wpływu prac)

KARTA ZGŁOSZENIOWA >> POBIERZ

REGULAMIN KONKURSU >> POBIERZ

Szczegółowe informacje: tel. 15 841 54 08 wew. 222, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W pierwszej połowie lipca 2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku odbył się Niżański Konwent Samorządowy, zwołany przez Przewodniczącego Konwentu Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza. W Konwencie udział wzięli wójtowie i burmistrzowie z terenu Powiatu Niżańskiego.

W ubiegłą niedzielę 11 lipca br. odbyło się uroczyste otwarcie obiektów rekreacyjno – sportowych nad zalewem „Podwolina” w Nisku. Piękna pogoda oraz moc atrakcji przyciągnęło nad zalew setki turystów. Symbolicznym przecięciem wstęgi przez gospodarzy Gminy i zaproszonych gości, w tym Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, oficjalnie otwarto nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy.

grafika

Badania profilaktyczne dla osób 40+ będą wykonywane w budynku Przychodni Specjalistycznej w Nisku, ul. Wolności 54, w gabinecie zabiegowym Poradni Diabetologicznej w środy w godzinach 7.30 – 10.30.

Zgodnie z założeniami programu, każdy uprawniony będzie mógł skorzystać z pakietu badań diagnostycznych w punkcie, który będzie realizował program Profilaktyka 40 PLUS.