zdjęcie

Mieszkańcy Kurzyny Małej z Gminy i Miasta Ulanów  - na co dzień rodzice czwórki dzieci, Maria i Janusz Karbarzowie, toczą walkę o sprawność dwóch najstarszych synów. Niedawno spotkało ich kolejne nieszczęście. W środku zimy pożar zniszczył dom, w którym mieszka rodzina. Był to dla nich kolejny cios, z którym muszą się zmierzyć.

Najstarszy z rodzeństwa jest 14-letni Łukasz. Chłopiec cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną zespół Pradera-Williego. Jest także obciążony cukrzycą typu 2. Los nie oszczędził również jego młodszego brata - 12-letni Jaś ma poważną wadę wzroku +11. Stwierdzono u niego opóźnienie psychoruchowe i autyzm dziecięcy. Chłopcy mają jeszcze dwie siostry: 11-letnią Olę i 7-letnią Basię.

Codzienność rodziny z Kurzyny Małej jest podporządkowana rehabilitacji dwójki dzieci. Rodzice znaczną część pieniędzy przeznaczają na wyjazdy do ośrodków i szpitali na terenie całej Polski.

Pod koniec stycznia br. w niewielkim domu rodziny Karbarzów wybuchł pożar. Ogień częściowo zniszczył dom, który teraz pilnie wymaga remontu. Do wymiany jest dach, krokwie na strychu, piec centralnego ogrzewania, kotłownia, podłogi oraz sufity. Dom wymaga ocieplenia, łazienka remontu, a instalacja wodna wymiany.

Sytuacja finansowa rodziny jest bardzo trudna, ponieważ z dwojga rodziców pracuje tylko ojciec dzieci, który utrzymuje całą szóstkę.

Apelujemy do Państwa, aby nie pozostać obojętnym na trudny los i wesprzeć rodzinę Karbarzów choćby przysłowiową złotówką. Liczy się każda pomoc.

Wpłaty można dokonać na konto nr: 72 9430 0006 4005 0449 3000 0002

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/sshfnh