zdjęcie

17 lutego 2021 r. przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, stanął czerwony pojemnik w kształcie serca. Pojemnik przeznaczony jest do zbierania plastikowych nakrętek. Dochód ze sprzedaży plastiku zostanie przekazany na budowę hospicjum dla dorosłych w Jarocinie.

Zainaugurowana akcja zbiórki nakrętek powstała z inicjatywy nauczyciela RCEZ w Nisku Piotra Sekulskiego i wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. Piotr Sekulski wraz z młodzieżą zaangażował się w zbiórkę na rzecz wsparcia budowy hospicjum w Jarocinie, którego koszt to około 2 mln zł.

- Jest to mały gest, który zrodził się z potrzeby serca. Młodzi ludzie mają świadomość, jak bardzo potrzebne jest hospicjum na terenie Powiatu Niżańskiego. Wrzucenie nawet kilku nakrętek to realna pomoc, aby hospicjum mogło powstać. Dziękuję młodzieży, że chce się angażować i pomagać w budowie tego miejsca oraz, że godnie reprezentuje RCEZ w Nisku – mówił Piotr Sekulski.

Tego typu akcje społeczne są bardzo ważne, ponieważ tym gestem można pomóc mi.in., jak w tym przypadku, osobom starszym, zmagającym się z chorobami przewlekłymi, będącym w ostatniej fazie życia.

- Ważne, aby kreować aktywność społeczną, zwłaszcza wśród młodzieży. Ta inicjatywa ukierunkowuje mieszkańców Powiatu Niżańskiego, aby wspierać osoby, które najbardziej potrzebują naszej pomocy. Inicjatywa zbierania nakrętek pokazuje szlachetność pomysłodawców. Dodam jeszcze, że pracownicy Starostwa Powiatowego z Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji pracują nad tym, aby pojemniki na nakrętki pojawiły się również w innych miejscach na terenie Powiatu – mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.