grafika

Zarząd Powiatu Niżańskiego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych organizacji, od 2018 r. udziela pożyczki organizacjom pozarządowym działającym na terenie powiatu niżańskiego, na realizację zadań współfinansowanych z funduszy ze źródeł zewnętrznych (aktualnie obowiązująca uchwała Nr 407/2021 z dnia 15 lutego 2021 r.).

Również w tym roku, w budżecie Powiatu Niżańskiego, na wspieranie inicjatyw organizacji pozarządowych w pozyskiwaniu środków z funduszy ze źródeł zewnętrznych poprzez udzielanie nieoprocentowanych pożyczek na realizację projektów refundowanych, zabezpieczono środki, tym razem to 200 tys. zł. Pożyczka taka może być udzielona na okres realizacji projektu określony w umowie z instytucją finansującą projekt, ale nie może przekroczyć roku budżetowego. Zabezpieczenie pożyczki stanowi weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową.

- Powiat Niżański w budżecie na 2021 rok zabezpieczył środki na pożyczki dla organizacji działających w sferze pożytku publicznego, na realizację projektów refundowanych finansowanych ze środków pochodzących ze źródeł zewnętrznych. Dzięki naszym działaniom stworzona została możliwość realizacji projektów przez organizacje pozarządowe, mające siedzibę na terenie powiatu niżańskiego i realizujące projekty na tym terenie, dla dobra społeczności powiatu niżańskiego. Gorąco zachęcam nasze organizacje do korzystania z tej możliwości – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem: