7 kwietnia 2021 roku rozstrzygnięto I Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. „Wielkanocne Cuda”, nad którym patronat honorowy objął Starosta Niżański Robert Bednarz.

Organizatorem konkursu było Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Miał on na celu popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, pobudzanie aktywności twórczej oraz rozbudzanie zainteresowań i podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej.

Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie pracy plastycznej: kartki, stroika, palmy, pisanki o dowolnej wielkości i kształcie. Preferowano użycie materiałów naturalnych: sznurka, bibuły, suszonych kwiatów, owoców, czy różnego rodzaju ziarna.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VI – VIII szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe.

W kategorii szkoły podstawowe: I miejsce zajął Adrian Juśko z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Nisku, II miejsce przyznano Julii Litwin, również z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Nisku, zaś III miejsce otrzymał Leon Cichoń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Domostawie.

Wyróżnienia otrzymali: Vanessa Piecuch z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Nisku, Viktoria Kamzela, także z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Nisku oraz Gabriela Bździuch z Publicznej Szkoły Podstawowej w Domostawie.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe: I miejsce zdobyła Karina Davydiuk, II miejsce zajęła Liliia Kinash, natomiast III miejsce przyznano Dianie Zelezko - wszyscy z RCEZ w Nisku.

Wyróżniono również prace autorstwa Julii Galczak oraz Julii Szczepanik z RCEZ w Nisku.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku