grafika

13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - polskie święto państwowe obchodzone corocznie, ustanowione przez Sejm RP w 2007 r. dla uczczenia pamięci ofiar zbrodni popełnionej przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r.

Przypomnijmy, że idąc tym śladem, Rada Powiatu Niżańskiego III kadencji, na Sesji w dniu 10 grudnia 2007 r., przyjęła przez aklamację, dzień 13 kwietnia za Powiatowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jest to Dzień corocznego hołdu dla ponad 22 tysięcy zamordowanych na Wschodzie Polaków.

W tej intencji i w intencji Ojczyzny oraz ofiar Katastrofy Smoleńskiej, będzie odprawiona Msza Św. w dniu 15 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium Św. Józefa w Nisku.

Grafika: www.gov.pl