Drodzy Mieszkańcy!

Biało-czerwona flaga jest obecna podczas wszystkich ważnych momentów w naszym kraju. Budzi w nas nie tylko wzruszenie, ale również powoduje dumę. 2 maja to jej święto - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy od 2004 roku.

Zachęcam Mieszkańców Powiatu Niżańskiego, aby w tym szczególnym dniu prezentowali godnie barwy narodowe i wywiesili flagę przy swoich domach oraz w oknach swoich mieszkań. W ten sposób możemy ukazać przywiązanie do Biało-Czerwonej, a także szacunek do polskiej tradycji.

Patriotyzm, będący naturalnym uczuciem każdego obywatela, jest miłością do wolności, Ojczyzny, religii i  własnego języka. Wyrażamy go poprzez symbole, a tym najważniejszym jest flaga państwowa.

Bądźmy razem tego dnia, dumni ze swoich symboli narodowych, ponieważ wszyscy jesteśmy patriotami.

Starosta Niżański

Robert Bednarz