Z przykrością informujemy, że zmarł nasz wieloletni pracownik i kolega Aleksander Szczęch – Radca Prawny w Starostwie Powiatowym w Nisku.

Aleksander Szczęch w niżańskim Starostwie pracował od 1999 roku. Miał 60 lat. Był absolwentem LO im. KEN w Stalowej Woli. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Był bardzo dobrym prawnikiem, znakomicie znającym swoje rzemiosło, świetnie zorientowanym w problematyce samorządowej. Przede wszystkim był dobrym kolegą i życzliwym dla wszystkich człowiekiem.

Aleksander Szczęch pasjonował się m. in. historią i filozofią. Był społecznikiem, z inicjatywy którego powstało wiele akcji społecznych oraz charytatywnych na rzecz Polaków na Wschodzie, organizowanych m.in. ze Stowarzyszeniem Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach.

Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny i Najbliższych składa Starosta Niżański Robert Bednarz i pracownicy Starostwa Powiatowego w Nisku oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko i Radni Rady Powiatu Niżańskiego.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się dnia 12 maja 2021 r. (środa) o godz. 11:00 w Kaplicy Cmentarnej w Stalowej Woli - Parafia p.w. Świętej Trójcy, Stalowa Wola ul. Ofiar Katynia 57