grafika

Powiat Niżański złożył 3 wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 13 przejść o łącznej wartości 2 162 646,00 zł.

Wnioski obejmują przebudowę i budowę przejść dla pieszych na drogach powiatowych:

• Nr 1083R w m. Krzywdy - obok świetlicy wiejskiej,
  • Nr 1041R w m. Jarocin - na wysokości sklepu „Stokrotka”
  • Nr 1060R w m. Rudnik nad Sanem ul. Sandomierska - na wysokości budynku „Centrum Handlowe”,
  • Nr 1069R w m. Krzeszów, ul. Biłgorajska - na wysokości zatoki autobusowej,
  • Nr 1044R w m. Kurzyna Średnia - przy Publicznej Szkole Podstawowej,
  • Nr 1059R w m. Przędzel - na wysokości Publicznej Szkoły Podstawowej,
  • w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych Nr 1048R i Nr 1045R w m. Huta Krzeszowska - obok Cmentarza,
  • Nr 1057R w m. Nisko, ul. Dąbrowskiego - przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1,
  • Nr 1062R w m. Ulanów - obok poczty,
  • Nr 1087R w m. Nowy Nart - obok Kościoła Parafialnego,
  • Nr 1072R w m. Krzeszów Górny - na wysokości Publicznej Szkoły, Podstawowej,
  • w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych Nr 1041R i Nr 1039R w m. Jarocin - okolice zatoki autobusowej,
  • Nr 1062R w m. Bieliny - na wysokości Domu Ludowego.

Powyższe lokalizacje wykonania przejść dla pieszych zostały wytypowane na podstawie analizy dokonanej przez Wydział Gospodarki Mieniem Starostwa Powiatowego oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Nisku, przy współpracy z gminami oraz na podstawie statystyk prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Nisku.

- Planowane do realizacji zadania znacznie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych, głównie dzieci oraz mieszkańców danej miejscowości. W chwili obecnej trwa ocena formalna i merytoryczna wniosków. Jeśli w/w zadania zostaną zweryfikowane pozytywnie, to Powiat Niżański na ich realizację może otrzymać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie na poziomie do 80 procent – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.