Automobilklub Stalowa Wola, w połowie czerwca 2021 r. zorganizował imprezę pod nazwą „Rajd FLISAK”. Jest to Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego Polskiego Związku Motorowego w Super Sprincie+. W tym roku start i meta zlokalizowane były w miejscowości Dąbrówka – Podbuk w Gminie Ulanów.

To nowa forma współzawodnictwa dla adeptów sportu samochodowego, jak również osób, które posiadają już licencję rajdową i chcą potraktować taką imprezę, jako formę treningu. Zawody rozgrywane były, jako runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprint+. W porównaniu do popularnych KJS-ów, czyli Konkursowych Jazd Samochodem, to imprezy o wyższym poziomie motorsportu, a co za tym idzie, z większymi wymaganiami dotyczącymi auta oraz bezpieczeństwa. Mogą w niej brać udział osoby bez licencji kierowcy rajdowego, ale niezbędny jest już samochód z tzw. klatką bezpieczeństwa.

Ogłoszenie wyników rajdu i wręczenie pucharów odbyło się w Świetlicy Wiejskiej OSP w Dąbrówce. Uroczystości zaszczycili obecnością Wicestarosta Niżański Adam Mach oraz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, którzy wręczyli zwycięzcom puchary wraz z Dyrektorem ASW, Wiceprezesem ds. sportu Piotrem Jabłońskim, Dyrektorem Rajdu Dariuszem Tokarskim i Przewodniczącym Sędziów Sportowych Jarosławem Zatońskim.

Laureaci zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami ufundowanymi przez Powiat Niżański oraz upominkami w postaci toreb z akcesoriami odblaskowymi. Wicestarosta Adam Mach pogratulował zwycięzcom rajdu i nawiązał do wywodzącego się z Rudnika nad Sanem Stanisława Popowicza – zawodnika startującego w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych – utytułowanego wielokrotnego Mistrza Polski w MPPZ.

Na zakończenie Dyrektor Automobilklubu Stalowa Wola Henryk Drzymała podziękował sponsorom, uczestnikom i organizatorom. Szczególne podziękowania skierowane były do władz  Powiatu Niżańskiego i Gminy Ulanów. To dzięki nim można było zorganizować i przeprowadzić w bezpieczny sposób organizowany rajd.

- Popieramy i wspieramy wszelkie działania związane z możliwością rozwoju młodych ludzi, którzy nie mając możliwości w bezpiecznych warunkach sprawdzić swoich umiejętności, dostają szansę na wykazanie się we wzbudzającej zainteresowanie dyscyplinie sportowej, jakiej są rajdy samochodowe, przez co mogą rozwijać i prezentować szerszej publiczności swoje pasje, przy okazji promując Powiat Niżański – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: Automobilklub Stalowa Wola