W ubiegłą niedzielę 11 lipca br. odbyło się uroczyste otwarcie obiektów rekreacyjno – sportowych nad zalewem „Podwolina” w Nisku. Piękna pogoda oraz moc atrakcji przyciągnęło nad zalew setki turystów. Symbolicznym przecięciem wstęgi przez gospodarzy Gminy i zaproszonych gości, w tym Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, oficjalnie otwarto nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy.

Teren podzielono na cztery strefy, oferujące różne atrakcje.

W strefie muzyki występował Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”, muzyką szantową prezentowała grupa „Klang” oraz koncertowały „perełki” Studium Wokalnego NCK „Sokół”.

W strefie aktywności odbyła się 11 Edycja Niżańskich Regat oraz 6. Bieg „Nisko na piątkę”. Była możliwość zagrania w mini piłkę i piłkę plażową. Imprezę uświetnił mistrzowski pokaz rowerowy Krystiana Herby oraz pokaz armwrestlingu (siłowania na rękę) z Klubu „Wiking” Nisko.

Dużą popularnością cieszyła się strefa przeznaczona dla dzieci, która oferowała zabawy z klaunem Fredem, wesołe miasteczko, gry wielkoformatowe, warsztaty rękodzielnicze dla rodzin czy zabawę w parku linowym.

Ostatnia ze stref przeznaczona była dla wystawców i hobbystów.  Swoje modele statków prezentował Stanisław Iskra z Nowosielca, zbiory broni zaprezentowali członkowie Klubu Żołnierzy Rezerwy i Kolekcjonerów Broni „VIS” Nisko, a medali Towarzystwo Numizmatyczne w Nisku.

W trakcie całej uroczystości działał punkt szczepień przeciw COVID-19 obsługiwany przez lekarzy i pielęgniarki z rzeszowskiego Centrum Medycznego Medyk.

Ponadto istniała możliwość spisu powszechnego w specjalnie przygotowanym miejscu.

Zdjęcia: www.nisko.pl, KGW „Nowosielczanki"