grafika

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2021, na której znalazł się wniosek złożony przez Powiat Niżański. Zadanie pn. „Utworzenie kompleksu edukacyjno – sportowego przy Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem” uzyskało dofinansowanie w kwocie 1 440 844 zł, co stanowi 50 % kosztów całości inwestycji.

Przedmiotem projektu jest utworzenie bazy edukacyjno – sportowej przy Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem. W ramach zadania zaplanowano budowę parku kalistenicznego, bieżni tartanowej, toru gokartowego, toru przeszkód, skateparku, ścianki wspinaczkowej oraz boiska sportowego.

Powstanie nowoczesnego kompleksu będzie sprzyjać upowszechnianiu sportu, aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia, pozwoli na rozwój właściwych postaw społecznych dzieci i młodzieży, stworzy właściwe, higieniczne warunki do rozwoju i uprawiania kultury fizycznej oraz aktywnego spędzania czasu wolnego na powietrzu dla wszystkich mieszkańców powiatu niżańskiego.

- Cieszymy się z pozyskanych środków i dziękujemy Posłowi Rafałowi Weberowi za dobre informacje, cenne wskazówki i wsparcie w naszym działaniu, bo dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu powstanie ważna infrastruktura sportowo-edukacyjna przy Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.